FESTIVAL DJEČJEG GLAZBENOG STVARALAŠTVA -
FDGS 2024.

Drage kolegice, dragi kolege, dragi učenici!

Objavljujemo rezultate natječaja za 7. FDGS 2024., popis pozvanih škola i nazive točaka koje je stručno prosudbeno povjerenstvo u predselekciji odabralo da se izvedu na 7. Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva 2024.

Onima čije su izvedbe odabrane čestitamo, a onima čije izvedbe nisu odabrane želimo više sreće iduće godine.

Veselimo se vidjeti odabrane izvedbe na 7. Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva 15. svibnja 2024. u Kulturnom centru Travno u Zagrebu!

Svima želimo ugodne praznike i sretan Uskrs!

REZULTATI PREDSELEKCIJE

Kategorija Mladi Autori

1. OŠ Ljudevita Modeca, Križevci (Hr) – Ines Horvat/Sara Horvat: San
2. OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (Hr) – Natali Šimić: San
3. OŠ Ruđera Boškovića, Donja Mahala (Bih) – Jelena Prgić: Njegove oči
4. OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (Hr) – Isabel Damnjanović: Anxious melodies
5. OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica (Hr) – Karlo Štefanić: Dijete ne boji se
6. OŠ Stjepana Cvrkovića, Stari Mikanovci (Hr) – Lucija Lovrić: Promatrajmo zvijezde
7. OŠ Ive Andrića, Zagreb – Marija Paver: Hvala Ti, Oče
8. OŠ Orašje (Bih) – Elena Bako: Cantabile

Kategorija Mjuzikl

1. OŠ Tenja – Draženka Šebek: Snjeguljica i sedam patuljaka, po priči braće Grimm
2. OŠ Jože Šurana Višnjan PŠ Vižinada – Tina Pajdaš i članice glazbene stvaraonice:       Pubertet po Istrijanski
3. OŠ Petar Zrinski Čabar PŠ Tršće – Ingrid Žorž: Šlatrček iz Čabarske šume

Kategorija Školska Mjuza

1. OŠ Varaždin – Jimmy Page/Robert Plant: Stairway To Heaven
2. OŠ Spinut, Split – Michael Jackson: Beat It
3. OŠ “Grigor Vitez”, Sveti Ivan Žabno – Tradicijska Glazba, Pjesme i Plesovi Zapadnih Obronaka Bilogore “Mlada snaša kolo vodi”
4. OŠ Josipa Račića, Zagreb – Lin-Manuel Miranda: How Far I`ll Go/Gdje zove me, Song iz mjuzikla Vaiana
5. OŠ Josipa Jurja Strossmayera, Đurđenovac – Bruce Springsteen: Waitin` On A Sunny Day
6. OŠ Kula Norinska – Zdenko Runjić/Krste Juras: Samo moru virujen
7. OŠ Markuševec, Zagreb – Zdenko Runjić: Prva ljubav
8. OŠ Čazma – Jasenko Houra: Marina
9. OŠ Bjelovar – Huddie Ledbetter: Bring me little water, Sylvie
10. OŠ Cvjetno Naselje, Zagreb – Guy Berryman/Jonny Buckland/Will Champion/Chris Martin: Viva La Vida
11. OŠ Ljudevita Modeca, Križevci – Guy Barryman/Jonny Buckland/Will Champion/Chris Martin: Viva La Vida
12. OŠ Macinec – Davor Martinović/Zoran Prodanović: Mama Šč!

Kontakt

Mirta Stublić

Ravnateljica Festivala

Mladen Ergić

Zamjenik Ravnateljice i voditelj produkcije

Maja Kraljev

Voditeljica projekta

Ivana Tadin

Administrator financija