Glazbena udruga

FESTIVAL DJEČJEG GLAZBENOG STVARALAŠTVA - FDGS

16. i 17. svibnja 2018.

Mladi autori
Mjuzikl
Školska mjuza

Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

Ovogodišnji, treći po redu, Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva održat će se 16. i 17. svibnja u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu. Projekt je pokrenut 2015. godine s ciljem poticanja kreativnosti kod učenika i učitelja glazbene kulture u osnovnim školama. Raznolikost izričaja, tematika i žanrova te predanost djece svojim skladbama i izvedbama već su tada u skromnim produkcijskim uvjetima ukazali na veliki potencijal festivala.


Ove godine festival će okupiti 26 različitih ansambala osnovnih škola iz cijele Hrvatske i hrvatskih škola iz inozemstva, gdje će gotovo 700 djece predstaviti svoje talente koje razvijaju u sklopu izvannastavnih glazbenih aktivnosti u svojim školama. Talenti se odnose na glazbeno stvaralaštvo u najširem smislu: od skladanja, pjevanja i sviranja do pripreme i izvedbe vjerojatno najkompleksnijeg glazbeno-scenskog djela – mjuzikla.


Tako se škole natječu u tri kategorije: Mjuzikl, Mladi autori i Školska mjuza, a ocjenjuje ih stručno prosudbeno povjerenstvo.


Partneri u organizaciji Festivala su HDS ZAMP, MSU i OŠ „Ivan Benković“.


U okviru festivala, za djecu su organizirane edukativne radionice o autorskom radu i pravu, osmišljene tako da ojačaju njihovo vrednovanje svog, ali i tuđeg kreativnog rada te druženja s poznatim glazbenim ličnostima Meri Jaman i Anita Valo (Meritas) i Alka Vuica od strane HDS ZAMP-a, kao i upoznavanje sa suvremenom umjetnošću kroz stručno vođeni obilazak muzeja od strane Muzeja suvremene umjetnosti.


Festival se organizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Zagrebačke županije, Grada Dugog Sela i Školske knjige te uz pomoć: Pleter baloni, Tehnozavod Marušić, Vivatip, Mc Donald's, Cetina, Dinara, Vindija, Dukat, GMP Filipov, KTC.


Ove godine u izvrsnim produkcijskim uvjetima izvest će se čak 5 mjuzikala, 15 skladbi „školske mjuze“ i 6 autorskih dječjih skladbi! Veselimo se njihovim izvedbama na pozornici dvorane Gorgona.


Pridružite nam se u publici!Srijeda, 16. svibnja 2018.
MSU, Dvorana Gorgona

Mjuzikl


13:00 OŠ Bukovac, Zagreb – Kad anđeli zapjevaju
14:00 OŠ "Ljubo Babić", Jastrebarsko – Debata
15:05 II. OŠ Varaždin, Varaždin – Briljantin – školski mjuzikl
16:10 OŠ Tenja, Tenja – Vrapcingejl
17:15 OŠ Jože Šurana, Višnjan – Čarolija ljetne noćiČetvrtak, 17. svibnja 2018.
16:30 MSU, Dvorana Gorgona

Mladi autori


OŠ Ante Starčevića, Viljevo – Sudbina
OŠ Dubovac, Karlovac – Boje su u nama
OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica – Ja znam
OŠ Gustava Krkleca, Zagreb – Tko je za volanom
OŠ Otona Ivekovića, Zagreb – Pitam se ja
OŠ Visoko, Visoko – PrijateljŠkolska mjuza


OŠ Nad lipom, Zagreb – Pjesma strojeva
OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica – Kirales
OŠ "Antun Nemčić Gostovinski", Koprivnica – White Winter Hymnal
OŠ Bogumila Tonija, Samobor – Makedonsko devojče
OŠ Borovje, Zagreb – Cvijet sreće
OŠ Čazma, Čazma – Moslavački plesovi
OŠ Čazma, Čazma – Despacito
OŠ Ivan Benković, Dugo Selo – Music Evolution
OŠ Kula Norinska, Kula Norinska – Oprosti
OŠ Ljudevita Modeca, Križevci – Sing, sing, sing
OŠ Markuševec, Zagreb – Himna škole
OŠ "Matija Gubec", Donji Tavankut, Subotica – Kad zasvira tamburica jasna
VII. OŠ Varaždin, Varaždin – Osvajanje raja
OŠ Rapska, Zagreb – Diamonds
OŠ Šime Budinića, Zadar – Himna škole


Sandra Frančišković

Ravnateljica Festivala
091 540 6713


Mladen Ergić

Voditelj tehnike i zamjenik ravnateljice
098 242 580

Marijo Ožaković

Voditelj programa
098 950 6662


Zorislav Frančišković

Sistem administrator
091 931 9679


Ivana Tadin

Administrator financija
099 515 8865


Partneri

Pokrovitelji

Donatori