Glazbena udruga

FESTIVAL DJEČJEG GLAZBENOG STVARALAŠTVA - FDGS

15. svibnja 2019.

Mladi autori
Mjuzikl
Školska mjuza

Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

Ovogodišnji, četvrti po redu, Festival dječjeg glazbenog stvaralaštva održat će se 15. svibnja u dvorani Gorgona Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu. Projekt je pokrenut 2015. godine s ciljem poticanja kreativnosti kod učenika i učitelja glazbene kulture u osnovnim školama. Raznolikost izričaja, tematika i žanrova te predanost djece svojim skladbama i izvedbama već su tada u skromnim produkcijskim uvjetima ukazali na veliki potencijal festivala.


Ove godine festival će okupiti 20 različitih ansambala osnovnih škola iz cijele Hrvatske gdje će gotovo 500 djece predstaviti svoje talente koje razvijaju u sklopu izvannastavnih glazbenih aktivnosti u svojim školama. Talenti se odnose na glazbeno stvaralaštvo u najširem smislu: od skladanja, pjevanja i sviranja do pripreme i izvedbe vjerojatno najkompleksnijeg glazbeno-scenskog djela – mjuzikla.


Tako se škole natječu u tri kategorije: Mjuzikl, Mladi autori i Školska mjuza, a ocjenjuje ih stručno prosudbeno povjerenstvo.


Partneri u organizaciji Festivala su HDS ZAMP, MSU i OŠ „Ivan Benković“, Dugo Selo.


U okviru festivala, za djecu su organizirane edukativne radionice o autorskom radu i pravu, osmišljene tako da ojačaju njihovo vrednovanje svog, ali i tuđeg kreativnog rada te upoznavanje sa suvremenom umjetnošću kroz stručno vođeni obilazak muzeja od strane Muzeja suvremene umjetnosti.


Festival se organizira pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Zagrebačke županije, Grada Dugog Sela i Školske knjige te uz pomoć: Pleter baloni, Vivatip, Mc Donald's, Cetina, Dukat.


Gledajte nas uživo preko interneta na: https://www.dailymotion.com/video/x6jhl56



Program:

MJUZIKL 9:15

OŠ August Šenoa, Osijek
OŠ Jože Šurana, Višnjan
II. OŠ Varaždin, Varaždin



MLADI AUTORI 14:30

OŠ August Cesarec, Ivankovo
OŠ Gustava Krkleca, Zagreb
OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica
OŠ dr. Ivana Novaka, Macinec
II. OŠ Varaždin, Varaždin
OŠ "Ljubo Babić", Jasterbarsko



ŠKOLSKA MJUZA 19:10

OŠ Nad lipom, Zagreb
OŠ "Antun Nemčić Gostovinski", Koprivnica
OŠ Gustava Krkleca, Zagreb
OŠ Borovje, Zagreb
OŠ Ljudevita Modeca, Križevci
OŠ Jože Šurana, Višnjan
OŠ Granešina, Zagreb
OŠ Čazma, Čazma
OŠ Šime Budinića, Zadar
OŠ Eugena Kumičića, Velika Gorica
OŠ "Ljubo Babić", Jastrebarsko





Sandra Frančišković

Ravnateljica Festivala


Mladen Ergić

Voditelj produkcije i zamjenik ravnateljice

Marijo Ožaković

Voditelj protokola


Zorislav Frančišković

Sistem administrator


Ivana Tadin

Administrator financija


Partneri

Pokrovitelji

Donatori